Catering

Firma „Zielona Kuchnia” dostarczająca catering do Grzechotki jest pod stałym nadzorem Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej. Posiada wszystkie niezbędne pozwolenia. Jadłospis jest dostosowany do potrzeb żywieniowych dzieci. Wszystkie posiłki są przygotowywane samodzielnie, nawet pierogi czy ciasta. Serwowane posiłki są różnorodne, smaczne, zdrowe i estetycznie podane. Posiłki spełniają wymagania prawne w zakresie żywienia dzieci, w tym również Rozporządzenia Ministra Zdrowia.
W menu jest również oferta dla dzieci ze specyficznymi potrzebami żywieniowymi (np. dieta bezglutenowa, bezmleczna, wegetariańska) z 3 dodatkowymi alergenami. Jeśli dziecko ma alergię bądź nietolerancję pokarmową, w tym celu potrzebne będzie zaświadczenie od lekarza, na podstawie, którego dietetyk firmy cateringowej będzie układał menu dla Twojego maluszka. Każda dieta eliminacyjna musi w pierwszej kolejności być zgłoszona do Zielonej Kuchni, w celu weryfikacji i uzyskania zgody na możliwość jej przygotowania.
 Wyżywienie codzienne obejmuje:

Śniadanie
(9:00-9:30)

Drugie danie
(11:30-12:00)

Zupa
(14:20-14:50)

Podwieczorek
(15:30-15:45)

 

Aktualny dzienny koszt wyżywienia dziecka w placówce wynosi:

16,52 zł/dzień Posiłki standardowe
20,70 zł/dzień Posiłki indywidualne (dieta: bezglutenowa, bezmleczna, wegetariańska)

Powyższe stawki odnoszą się do pełnego zamówienia (czterech posiłków) dla dziecka. Zgłoszenia posiłków dokonuje się poprzez dedykowaną aplikację elektroniczną firmy cateringowej. Posiłki można zamawiać na dany miesiąc, tydzień  a nawet dzień. W przypadku gdy dziecko miałoby się nie pojawić w placówce, bądź jego pobyt miałby być skrócony – istnieje możliwość odmówienia poszczególnych posiłków. Kwota do zapłaty jest proporcjonalnie pomniejszana a dzięki temu Rodzic nie przepłaca za wyżywienie swojej pociechy.